Адрес:
Львов, район Франковский, С. Бандери,
показать на карте
-
Комнат:
4
-
Площадь, м2:
117
-
Этаж:
3
-
Этажей:
5
-
Состояние:
Нуждается в ремонте
-
Тип здания:
Польский
-
:
Кирпич
-
Предложение от:
Агентство
Продаж ВІП 4-кім. квартири Львів, вул. С. Бандери (будинок Берля Фінклера). Поверх 3/5ц., площа 117 кв.м. Помешкання на весь поверх у відомому будинку Берля Фінклера, видатного архітектора Фердінанда Касслера, скульптури на будинку Зігмунда Курчинського, пам'ятка архітектури історичного значення, культурна спадщина України
Вулиця Степана Бандери.
В XVIII столітті заміська територія уздовж нинішньої вулиці Степана Бандери належала польським аристократам Чарторийським, а на початку XIX століття їх майно розділили на декілька частин, одна з яких дісталася польським князям Сапегам. Дорога на місці нинішньої вулиці вказана в плані міста в 1750 році, по ній проходил кордон між Галицьким і Краківським передмістями Львова. «Будинок Фінклера», відомий своїм яскравим архітектурним рішенням. Побудований будинок в 1912 році за проектом видатного архітектора Фердінанда Касслера, скульптури на будинку зробив видатний скульптор Зігмунд Курчинський.
Квартира має два балкони і лоджію. Також, за рахунок того, що дана квартира займає весь поверх і має великі вікна, сонячні проміння повністю проходять через всю квартиру, тому вона є надзвичайно світлою.
Сам будинок наче корабель, що врізається в перехресток двох доріг Бандери і Карпінського та є одною з найкращих будівель міста – перлина архітектури початку ХХ столліття, яка чудово збереглася до наших днів. Квартира знаходиться в оригінальному стані, не відбулося жодної реконструкціі після будівництва.
У кожній кімнаті стоять дивовижні старовинні печі-каміни, різні за формою і кольором в кожній. В кінці XVIII - першій половині XIX століття, у Львові, в житловому і цивільному будівництві запанував архітектурний стиль класицизму. За час панування Австрійської імперії у Львові могутньо кипіло культурне життя. Багаті люди запрошували великих архітекторів для будівництва своїх будинків (один іх них - будинок Фінклера), а також привозили майстрів для укладання з австрійського кахлю печей-камінів в цих будинках. Тому всі печі в кімнатах були різної форми і кольору. Це було дійсно неімовірне мистецтво.
Старожили Львова, цей будинок називають будинком Зінгера, так як він проживав у ньому і саме тут, відкрив свій перший магазин швейних машинок у Львові.
Відомий львівський художник О. Новаківський, проживав і писав свої твори, саме у цій квартирі. Його майстерня називалася “Ліхтариком“, тому що три стіни із чотирьох є скляні.
Ліфт у цьому будинку, був першим становленим ліфтом у місті Львові.
Жити в цій квартирі, це як жити в старовинному Замку.
Попри оригінальний стан квартири в середині збереглися численні антикварні речі з оздоби, крісла, люстри, мідні столики і підсвічники, піаніно.
Надзвичайно хороша звукоізоляція у всій квартирі, із закритими дверима нічого не чути, наприклад, що відбувається в сусідній кімнаті, оскільки двері старовинні, рідні, дубові.