Електрика в новобудові Львова: міняти чи ні?

Привіт, любий новосел! Вітаю, ти нарешті отримав ключі від своєї омріяної квартири у новобудові. Все таке свіже, сучасне, блискуче. Здається, що можна одразу заселятися і насолоджуватися життям. Але є одне «але». Ти впевнений, що електропроводка у твоєму новому гніздечку безпечна і надійна?

Знаю-знаю, у відділі продажів тобі напевно розписали, які там суперякісні матеріали та передові технології. Мовляв, все по вищому класу — кабелі мідні, автомати захищені, потужностей вистачить на армію роботів. Але повір, краще перестрахуватись і все ж таки перевірити, чи дійсно проводка відповідає твоїм потребам і стандартам безпеки.

Бо часто буває, що забудовник десь схалтурив, десь зекономив, а в результаті маємо проблеми з електрикою у новому житлі. То автомати вибиває, то лічильник мудрує, то розетки іскрять. А це ж не просто дискомфорт, а й реальна загроза для життя і здоров'я!

Тому давай разом розберемося, чи варто міняти проводку в новобудові, на що звернути увагу і як не нарватися на халтуру. Поїхали!

Чому електрика в новобудовах краща, ніж в старих будинках

Мушу визнати, що в плані електропостачання новобудови однозначно виграють у хрущовок та панельок. Там все ж таки враховують сучасні реалії і потреби людей в електроенергії. Ну сам подумай, раніше максимум що було в квартирі — телевізор, холодильник і пара лампочок. А зараз? Комп'ютери, мікрохвильовки, кондиціонери, пральні машини, бойлери, вбудована техніка. І це я ще мовчу про всяких там айтішників, які вдома цілі сервери тримають.

Тому в нових будинках одразу передбачають:

 • Більшу потужність електромереж. Зазвичай розраховують з хорошим запасом, щоб вистачило на всі прилади і ще трохи лишилось.
 • Мідні кабелі потрібного перерізу. Мідь на відміну від алюмінію краще проводить струм і не так гріється. А правильний переріз гарантує, що кабель не спалахне від перевантаження.
 • Додаткові лінії для потужних приладів. Наприклад, виділяють окремі кабелі для електроплити, пральної машини, бойлера, кондиціонера. Щоб вони не перевантажували загальну мережу.
 • Сучасні автомати захисту. Вони швидко реагують на перепади напруги чи короткі замикання і відключають подачу струму. Так що ризик пожежі зводиться до мінімуму.

Загалом, проводка в новобудовах розрахована на більш інтенсивне користування електроприладами, ніж в старих будинках. Тому переїзд в нове житло — це не тільки комфорт, а й безпека.

До речі, якщо шукаєш квартиру в сучасній новобудові з якісною електрикою, раджу заглянути на дошку безкоштовних оголошень Mistechko.com. Там є чимало цікавих варіантів житла в нових ЖК Львова та області.

Можливі проблеми з проводкою в нових квартирах

Але, на жаль, навіть в новобудовах можуть бути нюанси з електропостачанням. Ось кілька типових проблем, з якими стикаються новосели:

 • Невідповідність реальних характеристик проводки заявленим. Забудовник міг заощадити і поставити кабелі меншого перерізу або алюміній замість міді. А на папері все красиво.
 • Нестача електроліній або розеток. Буває, що забудовник передбачив мало точок підключення або розмістив їх незручно. А тобі потрібно більше.
 • Неякісний монтаж. Погані з'єднання кабелів, порушення ізоляції, неправильне підключення автоматів — все це може призвести до поломок і навіть пожежі.

Якщо натрапив на щось подібне в своїй новій квартирі — краще одразу вживати заходів. Бо економія на електриці може вилізти боком.

Як перевірити якість електромонтажу в новобудові

Щоб не купувати кота в мішку, раджу ще до покупки квартири ретельно оглянути і протестувати електрику. Ось кілька моментів, на які варто звернути увагу:

 1. Подивись на зовнішній вигляд проводки та обладнання — все має бути охайно, без оголених контактів, тріщин, підгорілостей.
 2. Перевір наявність заземлення і правильність його підключення. Це важливо для безпеки.
 3. Виміряй напругу в розетках. В ідеалі має бути 220-230 В. Якщо менше або більше — не добре.
 4. Протестуй роботу автоматів захисту. Вони повинні чітко спрацьовувати при перевантаженні мережі.
 5. Увімкни одночасно кілька потужних приладів і подивись, чи не «просідає» напруга і чи не гріються розетки/кабелі. Якщо все ок — значить, проводка витримує.

Звісно, найкраще довірити таку перевірку професійному електрику. Він має спеціальні прилади і досвід, щоб оцінити стан електромереж. Тому не соромся просити забудовника про таку послугу перед підписанням договору.

Коли точно треба міняти проводку в новому житлі

Бувають ситуації, коли без заміни електрики просто не обійтись. Наприклад:

 • Проводка не відповідає нормам безпеки або явно зношена/пошкоджена.
 • Потужності не вистачає для всіх твоїх електроприладів, постійно вибиває автомати.
 • Потрібно більше розеток і вимикачів або інше їх розташування.
 • Плануєш капітальний ремонт з перепланування — все одно доведеться міняти.

В таких випадках не варто ризикувати — краще одразу робити якісну нову проводку. Так, це додаткові витрати, але повір, воно того варте. Бо потім переробляти вийде ще дорожче.

Лайфхаки правильної заміни електрики в квартирі

Якщо таки зважився на заміну проводки, ось тобі кілька корисних порад:

 • Довіряй роботу тільки сертифікованим електрикам з досвідом і гарантією. Шукай спеціалістів, які вже робили електрику в новобудовах.
 • Використовуй тільки якісні матеріали від перевірених виробників — кабелі, автомати, розетки, вимикачі. Не економ на цьому!
 • Продумай схему розташування точок підключення — де тобі зручно мати розетки, вимикачі, освітлення. Можна навіть накидати план.
 • Зроби закладні для інтернету, телебачення, сигналізації, відеоспостереження. Навіть якщо зараз не плануєш ставити — потім простіше буде.
 • Постав стабілізатор напруги або джерело безперебійного живлення. Так захистиш свою техніку від стрибків у мережі.

І головне — не забудь оформити всі дозвільні документи і узгодити зміни з управляючою компанією. Бо самовільне втручання в електромережі будинку може призвести до штрафів і проблем з законом.

До речі, на Mistechko.com можна знайти не тільки крутезні квартири, а й контакти надійних майстрів з ремонту та електромонтажу. Вибирай найкращих!

Отож, міняти чи не міняти електрику в новобудові — вирішувати тобі. Головне — не нехтуй безпекою і комфортом заради економії. Бо наслідки можуть бути сумні. Краще зроби все як слід один раз — і живи спокійно в своїй сучасній hightech-квартирі.

Сподіваюсь, моя стаття була корисною і допомогла розібратись в цьому питанні. Якщо маєш власний досвід або лайфхаки по електриці в новобудовах — діліться в коментарях, буде цікаво почитати. І не забувайте стежити за нашим блогом — попереду ще багато цікавих тем про ремонт, дизайн та облаштування житла. Підписуйтесь, щоб не пропустити!

Назад до новин Наступний запис