Як вигідно здати квартиру в оренду у Львові: покрокова інструкція для власників

Здаєш квартиру у Львові? Підготуй її, щоб знайти надійних орендарів швидко та вигідно

Здаєш квартиру у Львові? Підготуй її, щоб знайти надійних орендарів швидко та вигідно

Привіт, власнику затишної оселі! Якщо ти маєш вільну квартиру у Львові та хочеш отримувати з неї додатковий дохід — ця стаття саме для тебе. Ми розповімо, як здати житло в оренду швидко, безпечно та вигідно. Тож гайда розбиратися в тонкощах орендного бізнесу!

Крок 1: Підготуй квартиру до здачі в оренду

Перш ніж шукати орендарів, подбай про привабливість своєї нерухомості:

 • Зроби косметичний ремонт або генеральне прибирання. Свіжий вигляд квартири приваблює більше охочих і дозволяє встановити вищу ціну.
 • Усунь всі недоліки та поломки. Перевір сантехніку, електрику, вікна, двері. Орендарі не хочуть в'їжджати в «проблемне» житло.
 • Не приховуй можливі нюанси — проблеми з водопостачанням, шумні сусіди тощо. Чесність допоможе знайти «свого» орендаря та уникнути конфліктів у майбутньому.
 • Звільни квартиру від зайвих речей, особливо особистих. Залиш тільки необхідні меблі та техніку, щоб орендарі мали простір для своїх речей.

Пам'ятай, охайна та доглянута квартира — це твоя візитівка. Адже перше враження дуже важливе!

Крок 2: Розмісти ефективне оголошення про оренду

Наступний етап — пошук орендарів. І тут все залежить від якості твого оголошення. Ось кілька порад, як зробити його привабливим:

 1. Зроби гарні фото квартири — багато, з різних ракурсів, при хорошому освітленні. Це допоможе орендарям скласти враження про житло ще до перегляду.
 2. Напиши детальний опис — площа, кількість кімнат, поверх, меблювання, техніка, інфраструктура району. Чим більше інформації — тим краще.
 3. Вкажи реальну ціну та умови оренди — застава, комунальні платежі, можливість проживання з дітьми/тваринами. Це відсіє неплатоспроможних кандидатів.
 4. Обери хороший сайт для розміщення оголошення, як-от дошка оголошень Mistechko.com. Тут твою квартиру побачать сотні потенційних орендарів.

Не забудь вказати контактний номер телефону або інший канал зв'язку. Будь готовий відповідати на дзвінки та повідомлення, призначати перегляди квартири в зручний для обох сторін час.

Крок 3: Підготуй документи та укладіть договір оренди

Коли знайдеться надійний орендар, постає питання юридичного оформлення угоди. Ось що потрібно мати з собою:

 • Паспорт та ідентифікаційний код (для власника та орендаря).
 • Документи, що підтверджують право власності на квартиру.
 • Документи про сплату комунальних послуг, щоб орендар бачив відсутність боргів.

Договір оренди бажано укладати в письмовій формі. У ньому мають бути прописані:

 • Дані власника та орендаря
 • Адреса та характеристики квартири
 • Термін оренди (якщо не вказано — вважається 5 років)
 • Орендна плата, терміни та спосіб оплати
 • Права та обов'язки сторін
 • Відповідальність у разі порушення умов договору
 • Умови розірвання договору
 • Підписи та дата укладання

Окремо варто обговорити питання застави. Зазвичай це сума в розмірі місячної орендної плати, яка захищає інтереси власника. Умови її повернення прописуються в договорі.

Крок 4: Сплачуй податки з орендного доходу

Здавання квартири в оренду — це офіційний дохід, з якого треба платити податки. Ставка складає 18% ПДФО + 1,5% військового збору. Але не сприймай це як марні витрати!

Сплата податків дає тобі право на законних підставах вимагати плату з орендаря та захищати свої інтереси в суді. А ще дозволяє уникнути штрафів за неофіційну оренду. Тому будь відповідальним платником податків.

Отже, здавати квартиру — це легко та вигідно, якщо робити все за правилами. А якщо твоє житло розташоване у Львові — пощастило вдвічі! Адже це дивовижне місто, в яке постійно приїжджають на навчання, роботу, відпочинок. Орендарі охоче винаймають квартири в центрі, поруч з університетами, бізнес-центрами, торгово-розважальними комплексами. Особливим попитом користуються райони з хорошою транспортною розв'язкою, парками, школами та дитсадками.

Тож не зволікай — розміщуй оголошення на Mistechko.com та знаходь надійних орендарів для своєї нерухомості. Нехай твоя квартира приносить стабільний дохід та радість постояльцям. Успіхів та вигідної оренди!

Договір оренди захищає інтереси власника та дає право вимагати плату з орендаря

Договір оренди захищає інтереси власника та дає право вимагати плату з орендаря

Назад до новин Наступний запис