Як приватизувати кімнату в гуртожитку у Львові: покрокова інструкція

Привіт, шукачу власного затишного куточка! Ти вже багато років живеш в кімнаті гуртожитку у Львові, але досі не оформив її у приватну власність? Тоді ця стаття саме для тебе! Зараз ми розкладемо по поличках, як легально і безкоштовно приватизувати житло в гуртожитку, які документи потрібні і куди з ними бігти. Поїхали!

Зміст:

Що таке приватизація і кому вона світить

Отже, приватизація — це процес передачі державного або комунального майна у приватні руки. Простіше кажучи, ти стаєш повноправним власником житла, яке до цього належало державі чи місту. І можеш розпоряджатися ним на свій розсуд — продавати, дарувати, здавати в оренду, заповідати і т.д.

Добра новина в тому, що приватизувати можна практично будь-яке житло в Україні, яке ще не приватизоване. Наприклад:

 • Квартири в багатоквартирних будинках
 • Кімнати в комуналках і гуртожитках
 • Одноквартирні будинки (якщо є договір найму з державою)

Звісно, є певні обмеження і нюанси, про які ми зараз розповімо. Але загалом приватизація — це реальний шанс отримати власне житло безкоштовно або за символічну ціну. Головне — відповідати вимогам і вчасно подати заяву.

До речі, приватизація гуртожитків у Львові та Україні діє з 2009 року, коли набув чинності закон «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків». Тож якщо ти досі не скористався цим правом — саме час надолужити!

Умови та особливості приватизації кімнат в гуртожитках Львова

Щоб приватизувати омріяні квадратні метри в гуртожитку, треба дотриматись кількох важливих умов:

 1. Прописка і фактичне проживання в кімнаті не менше 5 років. Тобто якщо ти там просто зареєстрований, але насправді живеш в іншому місці — це не прокатить.
 2. Відсутність іншої приватної власності. Якщо на тебе чи членів твоєї сім'ї вже оформлена квартира чи будинок — знову мимо.
 3. Цільове призначення гуртожитку. Він має бути житловим, а не спеціалізованим (для студентів, робітників, військових і т.п.). Хоча деякі спеціалізовані теж можна приватизувати, якщо вони передані в комунальну власність. 
 4. Технічний стан будівлі. Вона не повинна бути аварійною, непридатною для життя або йти під знесення. Інакше приватизацію можуть заблокувати.

Є ще кілька нюансів, які варто врахувати:

 • У гуртожитках коридорного типу (де туалет і кухня спільні на поверх) дозволено приватизувати лише кімнати. А ось місця загального користування залишаються комунальною власністю.
 • Якщо в кімнаті проживає кілька осіб (сім'я або сусіди), то приватизувати її можна лише за згодою всіх повнолітніх мешканців. Тобто на одного не вийде.
 • Після приватизації доведеться самостійно сплачувати за комуналку, ремонт і утримання місць загального користування. Тому будь готовий до додаткових витрат.

Якщо з усім цим порядок — сміливо розпочинай збір документів. А ми тобі в цьому допоможемо.

Збираємо папери: список необхідних документів

Щоб подати заяву на приватизацію кімнати в гуртожитку Львова, тобі знадобляться:

 • Паспорт і ідентифікаційний код
 • Свідоцтво про народження дітей (якщо вони є і прописані з тобою)
 • Довідка про склад сім'ї та реєстрацію місця проживання
 • Витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно про наявність у власності житла
 • Копія ордера про вселення в гуртожиток або договір найму житлового приміщення
 • Технічний паспорт на кімнату в гуртожитку
 • Довідка про відсутність заборгованості по комунальних платежах
 • Згода всіх повнолітніх мешканців кімнати на приватизацію (якщо є)

Здається, багато паперової тяганини, правда? Але повір, воно того варте! Тим більше, що більшість довідок можна замовити онлайн через сайт Дія або в ЦНАПі. А з технічним паспортом допоможе ЖЕК або ОСББ.

Лайфхак: Щоб не збитися з пантелику, склади чек-лист необхідних документів і відмічай галочкою ті, що вже маєш на руках. І не забудь зробити копії, бо оригінали зазвичай не приймають.

Крок за кроком: порядок дій для приватизації житла

Коли документи зібрані, можна сміливо вирушати в органи приватизації. У Львові це департамент економічного розвитку або районні адміністрації (залежно від того, хто є власником гуртожитку). Ось покроковий план дій:

 1. Пишеш заяву на приватизацію і додаєш до неї всі зібрані документи.
 2. Подаєш пакет документів в департамент або райадміністрацію особисто або через ЦНАП.
 3. Чекаєш 30-60 днів, поки твою заяву розглянуть і перевірять документи.
 4. Отримуєш рішення про передачу кімнати в приватну власність або вмотивовану відмову.
 5. З позитивним рішенням ідеш до нотаріуса і укладаєш договір про приватизацію.
 6. З договором і рішенням реєструєш право власності на кімнату в Реєстрі нерухомого майна.
 7. Отримуєш на руки свідоцтво про право власності і з почуттям виконаного обов'язку йдеш святкувати нове житло!

Загалом процедура не така вже й складна, якщо підійти до неї відповідально і організовано. А якщо виникнуть питання чи проблеми — завжди можна звернутися за консультацією до юриста або в службу оренди та приватизації житла Львівської міськради.

Скільки часу і грошей доведеться витратити

Стандартний термін розгляду заяви на приватизацію — 30 днів. Але якщо документи неповні або неправильно оформлені, цей термін може розтягнутись до 60 днів. Тому краще відразу все зробити як слід, щоб не гаяти час.

Що стосується грошей, то сама приватизація — безкоштовна. Єдині витрати — це держмито за реєстрацію права власності (до 500 грн) і послуги нотаріуса (теж в районі 500-1000 грн). Якщо звертатимешся до юриста або посередника, то і його роботу доведеться оплатити (від 1000 грн).

Тобто в цілому процес приватизації обійдеться тобі максимум в 3000 грн. Погодься, не така вже й велика ціна за власну нерухомість у Львові!

Бонус: переваги життя у власній кімнаті в гуртожитку

Напевно, ти вже чув від скептиків, що, мовляв, навіщо приватизувати кімнату в гуртожитку, якщо можна просто жити і не паритися. Так ось, ми знайшли як мінімум 5 вагомих причин, чому варто отримати житло у власність:

 1. Стабільність і впевненість у майбутньому. Ніхто не зможе тебе виселити або підвищити плату, бо це вже твоя законна власність.
 2. Можливість продати, обміняти або здати в оренду. Додатковий дохід ще нікому не завадив, правда? До речі, багато оголошень про продаж кімнат у Львові можна знайти на дошці Mistechko.com.
 3. Дозвіл на перепланування і ремонт. Хочеш об'єднати кімнату з коридором, поставити душову кабіну або зробити євроремонт? Тепер ніхто не може тобі цього заборонити, бо ти господар!
 4. Право прописати родичів або друзів. Тепер ти вирішуєш, кого пустити на свою територію, а кого — ні. Тим паче, що зайві метри не завадять, якщо плануєш збільшувати сім'ю.
 5. Можливість залишити у спадок дітям або онукам. Уяви, як вони зрадіють, отримавши від тебе таке цінне надбання! Можна навіть заповіт скласти, щоб не було суперечок.

Ну що, переконали? Тоді не гай часу і починай збирати документи для приватизації. А якщо раптом передумаєш і вирішиш продати кімнату, то заходь на Mistechko.com — тут завжди знайдеш вигідні пропозиції. І пам'ятай: навіть маленька власна нерухомість — це краще, ніж велика, але чужа. Тож нехай у твоєму житті все буде своє і по-справжньому!

Назад до новин Наступний запис