Як відновити втрачені документи на квартиру: покрокова інструкція

Відновлення втрачених документів на квартиру — це реально!

Відновлення втрачених документів на квартиру — це реально!

Привіт, власнику квадратних метрів! Якщо ти зіткнувся з проблемою втрати документів на квартиру — не лякайся. Війна, пожежа, крадіжка чи просто людська неуважність можуть статися з кожним. Головне — не впадати у відчай, адже втрата документа — це не втрата права власності. Зараз ми розкажемо тобі, як швидко і безболісно відновити всі папери і знову насолоджуватись своїм житлом. Тож бери ручку, окуляри і вперед!

Які документи на квартиру можуть бути втрачені і що з цим робити

Отже, найчастіше люди губляться такі документи на нерухомість:

 • Технічний паспорт — містить інформацію про планування, площу, поверховість.
 • Свідоцтво про право власності — підтверджує, що квартира належить саме тобі.
 • Договір купівлі-продажу, дарування або обміну — показує, як квартира потрапила до тебе.
 • Витяг з Державного реєстру речових прав — дублює інформацію зі свідоцтва.

Якщо зник технічний паспорт — не біда. Його можна легко замовити в БТІ (бюро технічної інвентаризації) за 1-2 тижні і 400-500 грн. А от з правовстановлюючими документами складніше — їх відновлення потребує більше зусиль.

Пам'ятай: у будь-якому випадку спершу напиши заяву в поліцію про втрату документів і опублікуй оголошення в місцевій газеті. Це убезпечить тебе від шахрайства.

Як відновити свідоцтво про право власності на квартиру у Львові

Припустимо, ти загубив головний документ на квартиру — свідоцтво. Що робити? Все залежить від того, коли квартиру було приватизовано або куплено:

 1. Якщо до 2013 року — звертайся до Львівського ЦНАПу або до нотаріуса. Вони зроблять запит в архів і знайдуть первинне свідоцтво. Потім на його основі видадуть дублікат.
 2. Якщо після 2013 року — ще простіше. Вся інформація вже є в електронному Держреєстрі, тому достатньо замовити звідти витяг — і він замінить свідоцтво. 

Що робити, якщо втрачено договір купівлі-продажу або дарування квартири

Загубив оригінал договору, за яким колись отримав квартиру у Львові? Не страшно! Є такі варіанти:

 • Якщо договір оформляв нотаріус — він зберігає копію в своєму архіві. Знайди того нотаріуса і проси дублікат.
 • Якщо квартиру продавало агентство нерухомості — в них теж повинен бути другий примірник.
 • Якщо нічого не збереглось — доведеться йти до суду і доводити факт купівлі-продажу через покази свідків і непрямі докази (квитанції, листування тощо).

Але взагалі не переймайся — навіть без договору ти залишаєшся повноправним власником квартири. Бо право власності фіксують не папери, а запис у Держреєстрі. Тому зосередься на відновленні свідоцтва — і спи спокійно.

Лайфхак: зроби цифрові копії всіх документів на квартиру і зберігай їх в хмарі або на флешці в надійному місці. Тоді точно не загубиш.

Відновлення документів на квартиру після смерті власника

Буває, що документи на квартиру у Львові втрачає не сам власник, а його спадкоємці після його смерті. Тоді алгоритм дій такий:

 1. Звернутись до нотаріуса і подати заяву про прийняття спадщини протягом 6 місяців після смерті власника. 
 2. Отримати в нотаріуса постанову про неможливість видачі свідоцтва про право на спадщину через відсутність оригіналів документів на квартиру. 
 3. З цією постановою йти до Держреєстратора і вимагати відновити запис про право власності покійного в електронному реєстрі за архівними даними. 
 4. Якщо в реєстрі немає інформації — подавати до суду на визнання права власності в порядку спадкування за законом або заповітом.

Так, ця процедура не з легких і може затягнутись на кілька місяців. Але головне — не здаватись і йти до кінця, відстоюючи свої законні права на омріяні квадратні метри.

Бонус: як вберегти документи на квартиру від втрати

Щоб не морочитись з відновленням документів — краще подбати про їхню безпеку заздалегідь. Ось кілька порад, як це зробити:

 • Тримай оригінали в сейфі або банківській скриньці, а вдома зберігай тільки копії.
 • Зроби електронні скани всіх паперів і надішли їх на свою пошту.
 • Оформи свідоцтво про право власності в ламінованому вигляді — воно не зітреться і не порветься.
 • Сфотографуй кожен документ на телефон і збережи в окремому альбомі.
 • Запиши в нотатки або в Excel всі основні дані: номери, дати, назви документів.

І найголовніше — будь відповідальним власником і бережи своє майно, як зіницю ока. Адже квартира у Львові — це не просто стіни і метри, а місце сили, затишку і щастя. Тож нехай у твоїй оселі завжди панує порядок, добробут і любов!

А якщо раптом щось пішло не так з документами — не впадай у відчай. Заходь на дошку оголошень Mistechko.com, знаходь надійних ріелторів та юристів — і вирішуй питання швидко та легко. Бажаємо тобі мирного неба над головою і міцного даху над головою!

Зберігай всі документи на нерухомість у надійному місці

Зберігай всі документи на нерухомість у надійному місці

Назад до новин Наступний запис