Як вигідно інвестувати в комерційну нерухомість Львова: поради та лайфхаки

Інвестиції в комерційну нерухомість Львова — шлях до пасивного доходу

Інвестиції в комерційну нерухомість Львова — шлях до пасивного доходу

Хей-хей, потенційні інвестори! Якщо ви шукаєте надійний спосіб примножити капітал, то ця стаття саме для вас. Сьогодні поговоримо про те, як заробити на комерційній нерухомості Львова. Це може бути офіс, магазин, склад, ресторан — да що завгодно! Головне — дотримуватися певних правил. Зараз розкладемо все по поличках.

Чому саме комерційна нерухомість?

Люди звикли інвестувати в житло, але комерційна нерухомість часто буває вигіднішою. Ось вам кілька причин:

 • Вища дохідність. Залежно від типу об'єкта, можна отримувати 10-15% річних. Для порівняння, квартири приносять в середньому 5-7%.
 • Менше конкуренції. На ринку комерції пропозицій менше, ніж житла. Тому й ціни стабільніші, і вакантність нижча.
 • Довгі договори оренди. Бізнес не любить переїжджати, тому наймає приміщення на 3-5-10 років. А це гарантований стабільний дохід для вас.
 • Менше клопоту з ремонтами. Зазвичай орендар сам облаштовує все під свої потреби. І слідкує за станом приміщення, щоб не втратити клієнтів.

Звісно, є й мінуси — вища вартість об'єктів та складніше управління. Але якщо підійти до питання стратегічно, інвестиції в комерційну нерухомість у Львові точно окуплять себе. Давайте розберемося як.

На які об'єкти звернути увагу

Отже, ви твердо вирішили стати рантьє в сфері комерції. З чого почати? Звісно ж, з вибору правильного об'єкта! У Львові є різні варіанти купівлі комерційної нерухомості:

 1. Street retail — приміщення на першому поверсі з окремим входом з вулиці. Підійде під магазин, салон краси, аптеку, кав'ярню. Ціни стартують від $50 000.
 2. Офіси у бізнес-центрах. Можна купити готовий офіс або цілий поверх. Вартість — від $1000 за м2. Майбутні орендарі — айтішники, юристи, консалтинг.
 3. Складські та виробничі приміщення. Цікаві з точки зору довгострокової оренди великим компаніям. Ціни нижчі, від $300 за м2, але й конкуренція вища.
 4. Готелі та хостели. Ідеальний варіант для туристичного Львова. Але й найдорожчий — вартість номера в готелі 5* сягає $150 000.

Універсальної формули не існує — все залежить від вашого бюджету, апетитів щодо прибутку та горизонту інвестицій. Тому оцініть ринок, порівняйте ціни та прорахуйте потенційну доходність.

Як правильно оцінити дохідність

До речі, про доходність. Не вірте сліпо обіцянкам продавців та рієлторів — рахуйте все самі. Базова формула така:

Дохідність = (Річний дохід від оренди — Витрати) / Вартість об'єкту * 100%

Тобто якщо ви купили приміщення за $100 000, здаєте його за $1500 на місяць і витрачаєте $3000 на рік, то ваша дохідність складе:

(18 000 — 3000) / 100 000 * 100% = 15%

Непогано, еге ж? Але це ще не все. Серед витрат враховуйте:

 • Податки та збори (податок на нерухомість, ЄСВ, військовий збір)
 • Комунальні платежі (якщо вони за вами)
 • Ремонти та обслуговування (заміна вікон, даху, сантехніки)
 • Простої між орендарями (закладайте мінімум 1-2 місяці на рік)
 • Амортизацію (щорічне зношення об'єкта)

Як бачите, нюансів чимало. Щоб не прогадати, краще скористатися допомогою професійних аналітиків ринку. Вони прорахують все від і до.

Ризики інвестицій в комерцію Львова

Добре, з доходами розібралися. Але є ще й ризики, про які варто пам'ятати:

 1. Зниження попиту на оренду. Через локдаун або кризу бізнес може згортатися і звільняти приміщення. Тому диверсифікуйте портфель — майте різні типи об'єктів.
 2. Проблемні орендарі. Бізнес може збанкрутувати або зіпсувати вашу нерухомість. Ретельно вибирайте найманців, вивчайте їхню репутацію та фінансові показники.
 3. Зміни в законодавстві. Податкові правила та вимоги до бізнесу можуть посилюватися. Будьте готові до додаткових витрат на дотримання норм.
 4. Зношення об'єкта. З часом приміщенню знадобиться капітальний ремонт, заміна комунікацій тощо. Створіть ремонтний фонд, щоб це не стало несподіванкою.

Звучить лячно? Але не переймайтеся — ці ризики цілком можна мінімізувати. Головне — ретельна перевірка документів та договорів, страхування та диверсифікація.

Топ-5 помилок інвесторів-початківців

А тепер бонус — ТОП-5 помилок, яких припускаються недосвідчені інвестори в комерційну нерухомість Львова:

 1. Купівля об'єкта без перевірки документів та власника. Не повторюйте — наймайте юриста!
 2. Інвестиції в переоцінену нерухомість. Керуйтеся цифрами, а не емоціями та обіцянками.
 3. Відсутність запасу міцності. Завжди майте «подушку безпеки» на випадок форс-мажорів.
 4. Нехтування страховкою. Витрати невеликі, а спокій безцінний.
 5. Очікування швидкого збагачення. Нерухомість — це про стабільний дохід на роки, а не миттєвий заробіток.

Зробили висновки? Молодці! Тепер ви озброєні знаннями та готові знайти ідеальний об'єкт для інвестицій. Ринок комерційної нерухомості Львова відкритий для вас. Користуйтеся порадами, вивчайте пропозиції, консультуйтеся з експертами. І пам'ятайте: чим більше зусиль ви докладете на старті, тим солодшими будуть плоди. Успіхів та високих прибутків!

Довірте пошук перспективних об'єктів професіоналам Mistechko.com

Довірте пошук перспективних об'єктів професіоналам Mistechko.com

Назад до новин Наступний запис