Податок на землю у Львові: все, що треба знати власникам нерухомості

Пам'ятай про податок на землю у Львові — обов'язок кожного власника
Пам'ятай про податок на землю у Львові — обов'язок кожного власника

Привіт, любителі старовинної архітектури та смачної кави! Якщо ти щасливий власник землі у Львові чи плануєш її придбати, ця стаття саме для тебе. Сьогодні ми розберемося з таким важливим питанням, як податок на землю. Коли і хто має його сплачувати? Чи є якісь пільги? Як розрахувати суму і куди звертатися? Читай далі і дізнаєшся все найнеобхідніше!

Що таке земельний податок і кого він стосується

Отже, податок на землю — це обов'язковий платіж для власників паїв, ділянок та постійних землекористувачів. Його регулює Податковий кодекс України (ст. 14.1.72, ст. 269.1). Розмір податку залежить від нормативної грошової оцінки (з урахуванням коефіцієнта індексації) або площі ділянки, якщо оцінку не проводили.

Та чи всім доведеться платити? Є кілька категорій громадян, які мають пільги зі сплати земельного податку:

 • Особи з інвалідністю I та II групи
 • Багатодітні сім'ї
 • Пенсіонери за віком (від 60 років)
 • Ветерани війни
 • Постраждалі від аварії на ЧАЕС

Зверни увагу, що пенсіонери за інвалідністю III групи та у зв'язку з втратою годувальника, на жаль, не потрапляють під пільгові умови.

Цікавий факт: Львів — це місто з унікальною історичною спадщиною. Тут можна знайти земельні ділянки практично на будь-який смак — від затишних двориків в центрі до просторих територій на околицях. Головне — не забувати про податкові обов'язки!

Як розрахувати суму земельного податку

Для фізичних осіб нарахування відбувається індивідуально, на основі даних Держземкадастру. А от юридичні особи мають самостійно обчислювати суму станом на 1 січня і подавати декларацію до 20 лютого.

Якщо на твоїй ділянці визначили нормативну грошову оцінку, то сума податку складе:

 • до 1% НГО — для земель загального користування
 • 0,3-1% НГО — для сільськогосподарських угідь
 • до 0,1% НГО — для лісових територій
 • до 12% НГО — для ділянок у постійному користуванні суб'єктів господарювання

Коли ж оцінку не проводили, розрахунок буде таким:

МПЗ = НГО (1 га ріллі) * S (площа) * 0,05 * М (місяці володіння чи оренди) / 12

Де знайти платіжні реквізити? Вони будуть вказані у повідомленні-рішенні, яке податкова надішле тобі до 1 липня за місцем реєстрації. Ти матимеш 60 днів, щоб сплатити податок.

Порада: якщо хочеш придбати землю у Львові, зверни увагу на райони з хорошою інфраструктурою. Наприклад, Сихів — молодий і перспективний мікрорайон зі школами, дитсадками, парками та ТРЦ. А історичний центр приваблює туристичними локаціями, затишними кав'ярнями та особливою атмосферою.

Сплата податку на землю під час війни

Через воєнний стан в Україні до кінця 2023 року діють особливі правила. Не потрібно сплачувати земельний податок за ділянки:

 1. В населених пунктах, де тривають чи відбувалися бойові дії
 2. На територіях з фортифікаційними спорудами
 3. На землях, визнаних ОВА як засмічені вибухонебезпечними предметами

На решті територій оподаткування поки що залишається в силі. Тож якщо ти власник земельної ділянки у Львові чи області — не забувай про свої податкові зобов'язання. Раджу ще раз уважно перечитати цю статтю і дізнатися всі нюанси!

Корисні поради для власників землі у Львові

Насамкінець хочу поділитися кількома лайфхаками, які стануть в нагоді всім львівським землевласникам:

 • Якщо ти здаєш ділянку в оренду — простеж, щоб податок сплачував саме орендар як фактичний землекористувач. Про це має бути прописано в договорі.
 • Для перевірки стану оплати земельного податку скористайся Електронним кабінетом ДПС або подай письмову заяву.
 • Навіть якщо ти не отримав повідомлення-рішення про суму податку — все одно маєш право самостійно її розрахувати і сплатити. Тоді не доведеться хвилюватися про можливі штрафи.
 • При виборі земельної ділянки у Львові звертай увагу не лише на локацію та ціну, а й на наявність поруч шкіл, дитсадків, транспорту, торгових точок. Це значно підвищить комфорт проживання чи ведення бізнесу.

Ось і все, що треба знати про податок на землю у дивовижному Львові. Тепер ти озброєний цінними знаннями і точно не пропустиш дедлайн зі сплати. Бажаю тобі вигідно розпоряджатися своїми квадратними метрами, насолоджуватися львівським колоритом і неодмінно заглянути на дошку безкоштовних оголошень нерухомості Mistechko.com. Там знайдеш масу цікавих пропозицій оренди та купівлі-продажу від перевірених власників. Успіхів і до нових корисних статей!

Обирай земельні ділянки у Львові з хорошою інфраструктурою та локацією
Обирай земельні ділянки у Львові з хорошою інфраструктурою та локацією
Назад до новин Наступний запис