Страхування нерухомості у Львові: як убезпечити своє житло і спати спокійно

Привіт, любий львів'янине! Якщо ти читаєш цю статтю, значить, ти щасливий власник квартири, будинку або іншої нерухомості в нашому чарівному місті. І напевно не раз замислювався, як захистити своє цінне майно від усіляких негараздів. Адже життя — штука непередбачувана, і ніколи не знаєш, коли тобі знадобиться «рятувальне коло». Саме для цього і існує страхування!

Зміст:

Що таке страхування нерухомості і навіщо воно потрібне

Якщо коротко, то страхування нерухомості — це твоя фінансова подушка безпеки на випадок, якщо з твоїм житлом станеться щось погане. Пожежа, повінь, пограбування, падіння літака на дах — мало що може трапитись! І якщо ти заздалегідь подбав про страховку, то зможеш відшкодувати збитки і не залишишся без даху над головою.

Звісно, багато хто вважає, що страховка — це зайва трата грошей, мовляв, «якось же 20 років без неї жив і нічого». Але повір, краще один раз заплатити за поліс, ніж потім віддати всі заощадження на ремонт після затоплення чи пожежі. Та й спокійніше якось, коли знаєш, що твоя домівка під надійним захистом.

Які ризики можна застрахувати

Страхові компанії у Львові пропонують дуже широкий спектр ризиків, від яких можна захистити своє житло. Ось найпопулярніші з них:

 • Вогневі ризики — пожежа, удар блискавки, вибух газу. Актуально для всіх, але особливо для власників дерев'яних будиночків.
 • Стихійні лиха — повені, зливи, смерчі, зсуви і таке інше. Погодьтеся, наш регіон славиться не тільки Оперним театром, але й бурхливими карпатськими річками.
 • Протиправні дії третіх осіб — крадіжки, грабежі, вандалізм. На жаль, навіть у культурній столиці України трапляються погані люди.
 • Залиття водою — з власної або сусідської необережності. Знайома ситуація, чи не так? Коли з верхнього поверху тече ніби Ніагарський водоспад.
 • Бійки та заворушення — це коли під твоїми вікнами раптом вирішили влаштувати Майдан або фанатські розбірки після матчу.
 • Падіння літальних апаратів — ну а раптом! Львів все-таки авіаційна столиця Західної України.

До речі, якщо хочеш відчувати себе справжнім VIP-клієнтом, завжди можна застрахувати ще й своє майно всередині квартири — меблі, техніку, колекцію марок тощо. Але це вже для особливих поціновувачів безпеки.

Види страхових договорів

Коли надумаєш страхувати свої квадратні метри, будь готовий вибирати з двох основних видів договорів:

 1. Класичний. Це коли до тебе приїжджає поважний дядько-оцінювач, все ретельно оглядає, описує і фотографує. Процес трохи довший, зате сума договору буде максимально наближена до реальної вартості твого майна.
 2. Експрес-договір. Це для тих, хто цінує свій час і хоче все швидко і просто. Ніяких тобі оглядів — просто повідомляєш страховій приблизну вартість житла, скидаєш кілька фоток — і готово! Правда, сума покриття буде дещо усереднена.

І той, і той варіант можна оформити онлайн, без зайвої тяганини з паперами. Головне — уважно вивчи договір перед підписанням і переконайся, що там все прописано в твоїх інтересах.

Нюанси, які варто врахувати при страхуванні

Отже, ти готовий поринути у світ страхування з головою? Тоді ось тобі кілька важливих нюансів, про які не можна забувати:

 • Уважно обирай страхову суму — вона має покривати реальну вартість твого житла і майна. Бо якщо занизиш — отримаєш копійки на відновлення, а якщо завищиш — переплатиш за поліс.
 • Не плутай страхову суму і суму виплат! Перша — це скільки в принципі коштує твоя нерухомість. А друга — скільки тобі заплатять у разі страхового випадку, і вона рідко дорівнює першій.
 • Не соромся питати про франшизу — це сума, яку ти погоджуєшся оплатити самостійно. Чим вона більша — тим дешевший поліс, але й відповідальності на тобі більше.
 • Не ведися на надто довгий термін договору — оптимально страхуватися на рік. Бо за цей час і ціни на житло можуть змінитися, і твої потреби та можливості.

Загалом, не бійся задавати страховикам будь-які питання — навіть якщо тобі здається, що вони дурнуваті. Це ж твої гроші і твоє майно, ти маєш право знати все!

Що робити, якщо страховий випадок таки стався

Не дай Боже, звісно, але раптом твоя квартира таки постраждала від котроїсь із страхових напастей? Не панікуй, а швиденько згадуй наші поради:

 1. Відразу повідомляй страхову — зазвичай це треба зробити протягом 1-2 днів. Бо якщо забариться — можуть потім виникнути проблеми з виплатами.
 2. Якщо були злочинні дії або пожежа — викликай поліцію чи ДСНС. Їхні акти знадобляться для підтвердження страхового випадку.
 3. Детально фіксуй усі пошкодження — на фото, відео, в присутності свідків. Щоб страховій було з чим працювати.
 4. Збирай повний пакет документів для страхової — це договір, акти огляду, оцінки збитків тощо. Так швидше отримаєш виплату.
 5. Будь готовий до візиту страхового комісара — він ще раз має все обстежити і оцінити. Не хвилюйся, це стандартна процедура.

Якщо все документально підтвердиш і виконаєш умови договору — страховка не забариться. А з нею і ремонт, і відчуття, що життя налагоджується!

Ось і все, любий друже! Тепер ти знаєш про страхування нерухомості у Львові все і навіть трохи більше. Сподіваюсь, ця інформація стане тобі в нагоді і допоможе зберегти своє улюблене житло в цілості та безпеці. А якщо раптом надумаєш купувати, продавати чи шукати нову квартиру в нашому дивовижному місті — заходь на MISTECHKO.COM, найбільшу дошку оголошень нерухомості в регіоні. Там і перевірені оголошення, і надійні рієлтори, і поради експертів — словом, все для втілення твоєї житлової мрії. Веселих пошуків і нехай тобі щастить!

Назад до новин Наступний запис