Застава при оренді квартири у Львові: все, що треба знати

Привіт, шукачі затишної домівки у Львові! Плануєте винайняти квартиру і цікавитесь темою застави? Тоді ця стаття саме для вас! Зараз розповім все про страховий депозит при оренді житла: що це таке, навіщо він потрібен, скільки доведеться платити і як правильно оформити. Поїхали!

Зміст:

Що таке застава (депозит) при оренді квартири

Отже, застава або страховий депозит — це певна сума, яку орендар передає власнику на початку строку оренди. Вона служить гарантією того, що квартирант дотримуватиметься умов договору і поверне житло в належному стані. Якщо все гаразд — господар віддасть депозит назад при виселенні. Якщо ні — покриє ним збитки і борги.

Розмір застави може бути різним, зазвичай це 1-3 місячних платежів. У Львові найчастіше просять оплатити відразу за 2 місяці: перший і останній. Такий підхід безпечний для обох сторін угоди.

Які бувають види орендних депозитів

Розрізняють два основні види застави при найманні квартири у Львові:

 1. Гарантійний (авансовий) депозит або оплата за останній місяць. Він страхує орендодавця на випадок, якщо квартирант несподівано вирішить з'їхати і не зможе платити. Принаймні за житло буде сплачено наперед.
 2. Страховий (заставний) депозит на випадок псування майна. Його розмір та умови повернення прописують в договорі окремо. Якщо орендар зіпсує меблі чи техніку, власник утримає суму ремонту із застави.

Зазвичай практикують гарантійний депозит як більш простий і зрозумілий. Страховий вимагають рідше, переважно якщо здають дороге житло з дизайнерським ремонтом і меблями.

Чому власники просять заставу

Будь-який депозит — це спосіб підстрахуватися для орендодавця. Адже він пускає в свою квартиру чужих людей і хоче бути певним, що вони:

 • платитимуть за житло вчасно і регулярно;
 • не зникнуть в невідомому напрямку, не розрахувавшись;
 • не зіпсують меблі, техніку, сантехніку;
 • не залишать після себе борги по комуналці.

Звісно, не всі орендарі такі безвідповідальні, але краще перестрахуватись. Тим більше, що застава вигідна і сумлінному квартиранту. Він отримує додаткові гарантії, що при виселенні і відсутності боргів та шкоди, він гарантовано поверне свої гроші назад.

Скільки потрібно платити застави

Універсальних правил щодо розміру застави при оренді квартири у Львові немає. Зазвичай це 1-2 місячні платежі, рідше — 3. Квартиранту варто бути готовим внести таку суму одразу при вселенні.

Якщо ви винаймаєте житло подобово, зазвичай потрібно внести невелику передоплату при бронюванні помешкання. Вона може складати 10-20% від вартості проживання і не повертається, якщо ви передумаєте заїжджати. Повну ж суму (з урахуванням цього авансу) доведеться сплатити безпосередньо при заселенні.

Плануючи довгострокову оренду квартири у Львові, будьте готові сплатити одразу за 2 місяці. Така практика є найпоширенішою на ринку, хоча можливі й інші варіанти. Вибираючи помешкання на сайті Mistechko.com, уважно читайте умови застави.

Як правильно оформити заставу документально

Щоб уникнути непорозумінь і захистити свої інтереси, і орендарю, і орендодавцю важливо правильно прописати депозит у договорі найму житла. Ось що там обов'язково має бути:

 1. Точна сума застави (бажано також вказати, скільки це місячних платежів).
 2. Умови, за яких депозит повертається повністю, частково або не повертається зовсім.
 3. Докладний опис майна квартири (для страхового депозиту).
 4. Спосіб оплати, банківські реквізити.
 5. Право орендаря оскаржити утримання застави в суді.

Такий договір складають у двох примірниках і підписують обидві сторони. Він не потребує нотаріального посвідчення, але може бути завірений за бажанням і за додаткову плату.

До речі, якщо ви шукаєте житло для оренди у Львові або здаєте своє — зверніть увагу на дошку оголошень Mistechko.com. Тут власники розміщують актуальні пропозиції, є фото, опис умов і ціни. А потенційні квартиранти можуть безкоштовно подати заявку і швидко знайти підхожий варіант.

Коли застава не повертається орендарю

На жаль, бувають ситуації, коли квартирант може попрощатися зі своїм депозитом або його частиною. Ось типові причини:

 • Орендар зіпсував меблі або техніку, довелося їх лагодити.
 • Наймач не дотримувався умов договору, наприклад — курив в приміщенні.
 • Квартирант не попередив вчасно про виселення (зазвичай за 1 місяць).
 • Орендар не сплачував рахунки і накопичив борг.
 • Після виселення довелося робити ремонт, бо житло було в жахливому стані.

Власник не має права просто привласнити заставу, йому доведеться довести свої збитки і скласти відповідний акт. Утім, якщо ви орендуєте квартиру у Львові, уважно ставтеся до її збереження і вчасно платіть. Тоді й питань з депозитом не виникне.

Чи реально знайти квартиру без застави

Більшість пропозицій оренди житла у Львові передбачають обов'язкову заставу, особливо якщо мова про довгостроковий найм. Власники квартир теж люди і не готові ризикувати своїм майном та доходом.

Орендувати помешкання взагалі без застави можна хіба що у знайомих або родичів. Вони швидше підуть вам назустріч, бо довіряють. Але і тут ви берете на себе певні ризики. Без договору оренди та депозиту ваші домовленості юридично не захищені.

Інша справа, що в умовах конкуренції деякі орендодавці готові зменшити суму застави до 1 місяця або розбити її на 2 платежі. Особливо якщо ви справите гарне враження порядної і платоспроможної людини. І ось тут знову в нагоді стане Mistechko.com!

На найбільшій львівській дошці оголошень нерухомості публікують оголошення як власники, так і надійні агентства. Ви завжди можете поспілкуватися з ними напряму, обговорити умови і ціну застави, а при потребі — отримати допомогу з юридичним оформленням угоди.

Ось і все, що варто знати про заставу при оренді квартири у Львові та області. Сподіваюся, тепер ця тема стала для вас більш зрозумілою і ви готові до пошуку свого ідеального житла. Не сприймайте депозит як перешкоду, радше як цивілізовану норму і гарантію спокійного проживання. Адже він захищає інтереси обох сторін угоди. Головне — прописати всі умови в договорі та дотримуватись їх. Тоді й проблем не буде. Вдалих вам пошуків і затишної домівки у файному місті!

Назад до новин Наступний запис