Продаж квартири з двома власниками у Львові: як оформити угоду правильно і без проблем

Привіт, львів'яни! Плануєте продати квартиру, але маєте співвласника? Не біда! Зараз розповім, як здійснити операцію швидко, вигідно і без зайвого клопоту. Головне — діяти за законом і знати всі нюанси. Поїхали!

Зміст:

Чи можливо продати квартиру з двома власниками

Отже, ви володієте часткою у львівській квартирі і хочете її продати. Чи реально це зробити? Так, але є нюанси:

 1. Якщо ваша частка чітко визначена (наприклад, 1/2 або 1/3), ви можете розпоряджатися нею на свій розсуд.
 2. Якщо квартира у спільній сумісній власності (як у подружжя), потрібно спершу виділити свою частку через договір або суд.
 3. Перед продажем своєї частки ви зобов'язані письмово запропонувати іншому співвласнику викупити її. Якщо протягом місяця він відмовиться або промовчить — можна шукати зовнішнього покупця.

Однак будьте готові, що продати саму лише частку, а не цілу квартиру, буде непросто. Мало хто погодиться купувати «кота в мішку» і ділити житло з незнайомцем.

Тому найкращий варіант — домовитися зі співвласником і продати всю квартиру одним лотом. Так ви не втратите в ціні і швидше знайдете покупця. А ділити виручені гроші вже простіше, ніж квадратні метри.

Шукаєте надійний майданчик для продажу квартири у Львові? Заходьте на сайт оголошень Mistechko.com! Тут ви безкоштовно розмістите оголошення, яке побачать тисячі потенційних покупців. А ще знайдете корисні поради та контакти професійних ріелторів. З Mistechko.com угода пройде швидко, вигідно і безпечно!

Що робити, якщо співвласник проти продажу

Буває, що один зі співвласників квартири не бажає її продавати або навіть викупати частку партнера. Як діяти в такому випадку? Є два варіанти:

 1. Продати лише свою частку стороннім особам. Для цього треба письмово повідомити співвласника про намір, ціну та інші умови продажу. Якщо він не відповість протягом місяця або відмовиться купувати — ви вільні укласти договір з ким завгодно. 
 2. Примусово продати цілу квартиру через суд. Це складніше, але можливо, якщо частка співвласника-опонента зовсім невелика. Краще діяти через досвідченого адвоката.

Проте навіть у випадку несприятливого рішення суду, ваш «партнер» матиме пріоритетне право купити вашу частку за ціною продажу протягом року. Тому мирне врегулювання завжди вигідніше для обох сторін!

Як оформити угоду купівлі-продажу правильно

Припустимо, співвласники все ж дійшли згоди і готові продавати квартиру разом. Які кроки слід зробити, щоб операція була законною? Елементарно:

 1. Зберіть повний пакет документів (див. нижче).
 2. Оцініть ринкову вартість всієї квартири.
 3. Знайдіть покупця і узгодьте з ним ціну та умови.
 4. Підпишіть договір купівлі-продажу у нотаріуса в присутності ВСІХ співвласників або їх довірених осіб.
 5. Передайте гроші через банківську комірку або нотаріальний депозит.
 6. Отримайте витяг з держреєстру про перехід права власності до нового власника.

Обов'язкові документи для продажу квартири з кількома власниками:

 • Паспорти та коди платників податків всіх співвласників.
 • Правовстановлюючі документи на квартиру.
 • Технічний паспорт БТІ.
 • Звіт про оцінку майна.
 • Довідка про сімейний стан і відсутність дітей.
 • Письмова згода кожного співвласника на продаж.
 • Довіреність (якщо хтось відсутній).
Потрібна допомога професіоналів, щоб вигідно і безпечно продати квартиру у Львові або області? На дошці оголошень Mistechko.com є розділ «Послуги ріелторів». Там ви знайдете контакти перевірених агентів, які спеціалізуються на операціях з житлом. Вони оцінять вашу нерухомість, знайдуть покупців, перевірять документи і проведуть угоду під ключ. Просто, легко і надійно!

Скільки податків доведеться сплатити

Добре, угода відбулася, гроші у кишені. Залишилося поділитися з державою. Скільки і хто повинен сплатити до бюджету? Розкладу все по поличках:

 • Якщо ви продаєте своє перше житло за рік і володієте ним більше 3 років — податок 0%.
 • В інших випадках кожен продавець своєї частки платить 5% ПДФО + 1,5% військового збору. База оподаткування — вказана в договорі вартість частки, але не нижче оціночної.
 • Якщо протягом року ви продаєте вже третю і більше квартиру — ставки 18% ПДФО + 1,5% військового збору.

Наприклад, якщо ви з сестрою продаєте успадковану від бабусі квартиру за 100 000 $, кожен заплатить близько 3250 $ податків. Так-так, нотаріус не випустить вас з кабінету без квитанції!

Ну що ж, тепер ви готові до продажу квартири з двома і більше власниками у Львові. Головне — діяти обдумано, злагоджено і у правовому полі. І пам'ятати, що Mistechko.com — ваш надійний помічник у будь-яких угодах з нерухомістю. Тут ви швидко знайдете покупця, оберете ріелтора і отримаєте дельні юридичні поради. Тож не гайте часу — розміщуйте оголошення, продавайте вигідно і живіть багато у файному місті!

Назад до новин Наступний запис