Дачний кооператив: переваги та особливості будівництва

Затишний дачний будиночок в кооперативі під Львовом

Затишний дачний будиночок в кооперативі під Львовом

Привіт, любителю відпочинку на природі! Якщо ти мрієш про власну дачу або садову ділянку під Львовом, то напевно чув про таке поняття, як дачний кооператив. Що це таке, які має переваги і як законно побудувати затишний будиночок? Зараз розповімо все найцікавіше!

Що таке дачний кооператив і навіщо він потрібен

Отже, дачний кооператив — це об'єднання власників земельних ділянок на певній території. Вони гуртуються, щоб спільно вирішувати організаційні питання, платити внески і розвивати своє дачне господарство. Ось які плюси має членство в кооперативі:

 • Менші витрати на утримання інфраструктури (дороги, електрика, вивіз сміття).
 • Простіше оформити документи на будівництво та підключення комунікацій.
 • Можливість колективно відстоювати свої інтереси перед владою та забудовниками.
 • Безпека та добросусідство завдяки спільним правилам та обов'язкам.

Але є і мінуси — тобі доведеться постійно сплачувати внески, навіть якщо ти рідко навідуєшся на дачу. Та й інфраструктура в кооперативах часто досить скромна — без супермаркетів, ресторанів і розваг.

Цікавий факт: Перші дачні кооперативи з'явилися в СРСР ще в 1960-х роках. Це був спосіб забезпечити городян земельними ділянками для вирощування овочів та фруктів. А зараз дача — це місце для відпочинку та єднання з природою.

Чи можна будувати житло на дачній ділянці

Раніше на садових ділянках дозволялося зводити лише невеликі будиночки для сезонного проживання. Але з 2014 року закон став лояльнішим. Тепер на дачі можна побудувати повноцінний житловий будинок для постійного проживання і навіть прописатися там. Головне дотримуватися держстандартів та отримати дозвіл на будівництво.

Ось які вимоги до ділянки під забудову:

 • Площа від 150 кв.м. для блокованих будинків і від 500 кв.м. для окремих.
 • Відступ від межі сусідньої ділянки — мінімум 4-6 метрів (для дерев) і 3 метри (для будинків).
 • Відстань до магістральних вулиць — не менше 6 метрів, до житлових — 3 метри.

Якщо все за правилами — можеш сміливо зводити дачний маєток своєї мрії! Тільки не забудь оформити право власності, щоб не вважатися самобудом.

В чому різниця між садовим і дачним будинком

Хоч ці два поняття часто плутають, між ними є суттєва різниця. Садовий будинок призначений для тимчасового проживання в теплу пору року. Він не пристосований для постійного життя і не має статусу житлового.

А от дачний будинок — це повноцінне житло, яке відповідає всім держстандартам. В ньому можна з комфортом перезимувати, зробити ремонт на свій смак і навіть прописатися. Тому якщо плануєш частенько навідуватися на дачу, краще одразу будувати капітальний дачний будинок.

Лайфхак: Щоб узаконити вже збудований дачний чи садовий будинок, треба звернутися до держреєстратора або нотаріуса. Вони допоможуть оформити право власності і технічний паспорт. Тільки не затягуй — чим довше будинок вважається самобудом, тим більше штрафів доведеться сплатити.

Бонус: найкращі дачні місцини біля Львова

Якщо ти ще в пошуках ідеальної ділянки для своєї майбутньої дачі, маємо для тебе кілька порад. Ось найпопулярніші напрямки для дачного будівництва під Львовом:

 • Брюховичі — мальовниче селище в сосновому лісі, за 6 км від Львова. Чисте повітря, озера, зручна інфраструктура.
 • Рудно — ще один зелений куточок за 7 км від міста. Дачі тут межують з лісопарком, є всі комунікації і хороша транспортна розв'язка.
 • Зимна Вода — селище міського типу за 12 км від Львова. Славиться цілющими джерелами, сприятливою екологією і помірними цінами на землю.
 • Давидів — село в 20 км від міста, з розвиненою інфраструктурою і мальовничими краєвидами. Влітку тут багато відпочивальників і грибників.

А найкращі пропозиції купівлі-продажу дачних ділянок і будинків шукай на дошці оголошень Mistechko.com. Тут зібрані сотні актуальних оголошень від власників і ріелторів — з фото, описом, ціною. Пошук за районами, площею, вартістю. Заходь, обирай, купуй — і нехай твоя дача буде найкращою!

Купуй ділянку в дачному містечку і насолоджуйся відпочинком на природі

Купуй ділянку в дачному містечку і насолоджуйся відпочинком на природі

Назад до новин Наступний запис