Як подарувати квартиру неповнолітній дитині у Львові: покроковий гід

Зміст:

Дорогі львів'яни, ви хочете забезпечити своїй дитині надійне майбутнє і розмірковуєте над тим, щоб подарувати їй квартиру? Чудова ідея! Власне житло — це чудовий старт для неповнолітнього і гарантія того, що він завжди матиме дах над головою. Але як правильно оформити дарування нерухомості неповнолітній особі за законами України? Зараз розберемося!

Що таке дарування квартири дитині і в чому його особливості?

Дарування — це безоплатна передача майна у власність від однієї особи (дарувальника) до іншої (обдаровуваного). Тобто ви просто віддаєте свою квартиру дитині, не вимагаючи нічого натомість. Це не купівля-продаж, не обмін, а повноцінний подарунок.

Але є кілька важливих нюансів:

 • Договір дарування неповнолітній особі завжди укладається письмово і підлягає нотаріальному посвідченню.
 • Без згоди органів опіки подарувати квартиру дитині не вийде.
 • Якщо дитині ще немає 14 років, то за неї договір підписують батьки або опікуни.

Тобто просто на словах сказати «дарую тобі квартиру» буде недостатньо. Все має бути оформлено як годиться, з дотриманням вимог закону. Інакше договір визнають недійсним.

Хто у Львові може подарувати житло неповнолітньому, а хто — ні?

Найчастіше квартири дітям дарують батьки або близькі родичі (дідусі, бабусі). І це цілком нормально. Якщо батьки при цьому перебувають у шлюбі, то для оформлення дарування потрібна буде згода іншого з подружжя, засвідчена нотаріально.

Складніша ситуація з тими, хто хоче подарувати дитині квартиру, але не є її родичем. Теоретично це можливо, але на практиці Львівські нотаріуси і органи опіки ставляться до цього з пересторогою — раптом це спроба відібрати житло в дитини? Тому стороннім особам процедура дарування буде значно складнішою.

До речі, якщо ви збираєтесь купити квартиру у Львові для своєї дитини, радимо звернути увагу на дошку оголошень нерухомості Mistechko.com. Це найбільша база львівських квартир від забудовників, власників і ріелторів, серед яких легко знайти варіанти для сімей з дітьми. А після покупки можна одразу ж оформити дарування — щоб бути впевненими у майбутньому своєї дитини.

Які документи потрібні, щоб подарувати квартиру у Львові дитині?

Готуючись до візиту до нотаріуса, не забудьте такі папери:

 • Свідоцтво про право власності на квартиру, яку даруєте.
 • Звіт про оцінку вартості цієї квартири.
 • Технічний паспорт житла.
 • Довідку про склад сім'ї та реєстрацію місця проживання всіх дітей дарувальника.
 • Паспорт та ідентифікаційний код дарувальника та дитини (якщо є).
 • Свідоцтво про народження дитини.
 • Згода органів опіки та піклування на дарування.
 • Згода другого з подружжя на відчуження квартири (за потреби).

Про те, як отримати дозвіл від опіки, ми ще розкажемо нижче. Поки лише зауважимо, що нотаріуси Львова не працюють без цього документу — надто великі ризики.

Чи потрібно платити податки при даруванні нерухомості неповнолітньому?

Хороша новина для львівських батьків: якщо ви даруєте квартиру своїй рідній дитині — жодних податків платити не потрібно! Ні податку на доходи, ні військового збору. Це стосується і рідних бабусь з дідусями, які вирішили обдарувати онуків.

Якщо ж дарувальник — людина стороння або далекий родич, то обдаровуваному доведеться сплатити 5% від вартості квартири як податок на доходи та 1,5% військового збору. Тому перед оформленням дарування варто проконсультуватися з нотаріусом — можливо, є інші варіанти передачі майна?

Які права матиме дитина у подарованій квартирі?

Після підписання договору дарування та реєстрації права власності, неповнолітня дитина стане повноправним власником подарованого житла. Але є нюанс: до 18 років вона не зможе самостійно ним розпоряджатися (продавати, дарувати, міняти тощо). Всі операції з квартирою до повноліття дитини здійснюватимуть її батьки або опікуни.

Тобто з одного боку дитина отримує своє житло і гарантію забезпечення в майбутньому. А з іншого — воно надійно захищене від будь-яких махінацій до її повноліття. Все дуже мудро придумано!

Шукаєте квартиру для дитини у Львові? Mistechko.com допоможе!

Плануєте придбати для своєї дитини окреме житло в місті Лева? Гарне рішення! І знаєте, де у Львові знайти найкращі варіанти квартир? На локальній дошці оголошень нерухомості — Mistechko.com.

Це популярний сервіс серед львів'ян, які шукають житло. Тут зібрані сотні актуальних пропозицій продажу квартир у Львові — від забудовників, власників та агентств нерухомості. На Mistechko.com ви легко відфільтруєте варіанти за районом, кількістю кімнат, поверхом і навіть наявністю ремонту — і оберете ідеальну оселю для вашої неповнолітньої дитини.

Уявіть, як зрадіє ваш син чи донька, отримавши в подарунок власну затишну квартиру в улюбленому місті! Таке не забувається. А найголовніше — ви будете впевнені, що забезпечили своїй дитині надійний стартовий капітал і щасливе майбутнє. І Mistechko.com радо допоможе втілити цю мрію в життя!

Тож якщо ви шукаєте квартиру для подарунку найріднішій людині — заходьте на Mistechko.com вже зараз. Впевнені, ви швидко знайдете серед оголошень той самий варіант, який покорить серце вашої дитини. А потім залишиться лише оформити дарування за всіма правилами — і можна справляти новосілля!

Даруйте дітям щастя, турботу і власні квадратні метри! Нехай ваша опіка буде для них надійною фортецею на все життя. І пам'ятайте: де б не жили ваші сини і доньки — рідний дім завжди з ними, в їхніх серцях. Тож нехай він буде сповнений любові, розуміння і добра. Усього вам найкращого, дорогі батьки!

Назад до новин Наступний запис