Які документи потрібні для продажу будинку у Львові у 2024 році: готуємось до угоди

Привіт, львів'яни і гості міста! Плануєте продавати будинок у Львові чи області і хочете, щоб все пройшло як по маслу? Тоді ця стаття саме для вас! Зараз розкладемо по поличках, які саме документи потрібно зібрати продавцю у 2024 році, щоб успішно оформити угоду. Спойлер: клопоту буде більше, ніж при продажу квартири. Але не лякайтесь, ми в усьому розберемось. Поїхали!

Зміст:

Які документи мають бути у продавця будинку

Отже, якщо ви надумали продавати своє львівське гніздечко, без таких документів вам не обійтись:

 • Паспорти і коди всіх власників (для дітей — свідоцтва про народження)
 • Документ-підстава права власності (договір купівлі-продажу, дарування, свідоцтво на спадщину тощо)
 • Витяг з Державного реєстру речових прав
 • Технічний паспорт БТІ
 • Поштова довідка про зареєстрованих осіб
 • Оцінка вартості будинку
 • Якщо будинок в заставі/іпотеці — дозвіл від банку на продаж
 • Згода другого з подружжя (або документ про розлучення чи смерть)
 • Якщо є неповнолітні власники — дозвіл від органів опіки
 • Якщо частка будинку комусь належить — їхня відмова від переважного права купівлі

Як бачите, список не маленький. І на збір всіх цих папірців може піти до місяця часу! Тож якщо хочете швидко продати будинок у Львові, починайте готувати документи заздалегідь.

Які документи потрібні для продажу будинку із землею

Це ще не все, друзі. При продажу будиночка до нового власника перейде не лише сама хатинка, а й земля під нею. А значить, на ділянку теж мають бути всі документи.

Ось що вам знадобиться:

 • Державний акт на землю або інший документ про право власності
 • Витяг із земельного кадастру з кадастровим номером ділянки
 • Договір оренди землі (якщо вона орендована)
 • Документи про сплату земельного податку або орендної плати

До речі, якщо ваша ділянка призначена не для житлової забудови, а, наприклад, для сільського господарства, на ній можна офіційно продати лише дачний будиночок. Майте це на увазі і не забудьте попередити покупця!

Додаткові документи в особливих випадках

Окрім стандартного набору документів, у деяких ситуаціях можуть знадобитись додаткові папери:

 1. Якщо ви продаєте будинок через представника — потрібна нотаріальна довіреність на продаж.
 2. Якщо серед власників є неповнолітні — дозвіл від органів опіки обов'язковий, навіть якщо дитина просто зареєстрована.
 3. Якщо у будинку пайова власність — кожен співвласник повинен дати письмову відмову від права викупу частки, що продається.

Словом, у кожного продавця будинку у Львові — свій унікальний набір документів. Головне — зібрати їх всі до купи заздалегідь, щоб потім не гальмувати процес.

Де знайти покупця на будинок у Львові

Ну що ж, з документами розібрались. Тепер залишилось знайти покупця, який гідно оцінить ваші хороми. І я знаю, де його шукати!

Сміливо розміщуйте оголошення про продаж будинку на сайті МісТечко — найбільшій дошці оголошень нерухомості у Львові та області. Тут зустрічаються продавці і покупці з усіх куточків нашого регіону.

Детально опишіть свій будинок, додайте якісні фото, вкажіть ціну. І будьте готові до дзвінків від зацікавлених клієнтів. Повірте, з таким солідним пакетом документів ваша оселя довго не засидиться в продажі!

Ось і все, друзі. Тепер ви повністю готові до продажу будинку у Львові у 2024 році. Звісно, процес цей не швидкий і потребує зусиль. Але повірте, воно того варте — адже на вас чекає гідна винагорода і можливість почати нову сторінку життя.

А якщо в процесі виникнуть питання чи труднощі — звертайтесь за порадою до досвідчених ріелторів та юристів. Вони точно знають всі нюанси і допоможуть владнати будь-які документальні негаразди.

Тож не бійтесь і сміливо рухайтесь до своєї мети! Бажаю успішного продажу будинку і нових звершень. І якщо раптом захочеться купити нову оселю у Львові — заходьте на наше МісТечко. Тут ви точно знайдете будинок своєї мрії

Назад до новин Наступний запис