Успадкували квартиру у Львові? Розповідаємо, як законно і вигідно її продати

Привіт, львів'яни і гості міста! Раптово отримали у спадок квартиру чи будинок? Не знаєте, що з цим робити? Не поспішайте, адже попереду — купа паперової тяганини і законодавчих нюансів. Але не лякайтесь, зараз ми у всьому розберемось і ви зможете успішно продати успадковану нерухомість у Львові чи області. Тож запасайтесь кавою і поїхали!

Зміст:

Коли можна продавати успадковане житло у Львові

Отже, закон каже, що продати квартиру чи будинок, отриманий у спадщину, можна лише після вступу у права власності. А для цього доведеться:

 1. Протягом 6 місяців після смерті заповідача подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
 2. Надати нотаріусу оригінали заповіту, свідоцтва про смерть та документи, що підтверджують родинні зв'язки.
 3. Дочекатись, поки мине пів року з дня смерті спадкодавця.
 4. Отримати у нотаріуса свідоцтво про право на спадщину — саме воно зробить вас повноправним власником нерухомості.

І лише після цього можна сміливо шукати покупців на дідусеву квартиру чи батьківський будинок. Раніше — зась, бо угода буде незаконною.

До речі, якщо у заповіті вказано кілька спадкоємців, майно ділиться між ними порівну. Або ж ви можете домовитись і виплатити іншим їхні частки грошима. Тоді нерухомість дістанеться лише вам.

Які документи потрібні для продажу квартири у спадок

Щоб продати успадковану квартиру чи будинок у Львові, доведеться зібрати такі папірці:

 • Свідоцтво про право на спадщину (як доказ, що ви тепер власник).
 • Паспорти всіх співвласників, якщо такі є.
 • Довідку про зареєстрованих у помешканні осіб (беремо в ЦНАП).
 • Дозвіл від органів опіки, якщо прописані неповнолітні діти.
 • Технічний паспорт та виписку про відсутність боргів за комуналку (це вже покупцеві).

З таким набором документів можна сміливо вирушати в нотаріальну контору для укладання договору купівлі-продажу. Ще знадобляться паспорти і коди покупця та продавця — і угода укладена!

Скільки податків доведеться заплатити

А тепер найцікавіше — як же бути з податками при продажу успадкованої нерухомості? Тут все не так страшно, як здається. Давайте розбиратися.

При отриманні спадщини податок залежить від ступеня споріднення:

 • 0% — для найближчих родичів: батьків, дітей, чоловіка/дружини, братів/сестер, бабусь/дідусів.
 • 5% від оціночної вартості — для всіх інших спадкоємців.
 • 18% — якщо спадкодавець був резидентом України, а спадкоємець — ні.
 • + 1.5% військового збору для тих, хто платить 5% і 18%.

А от при продажу успадкованого житла у Львові податків взагалі немає! Згідно з Податковим Кодексом, дохід від продажу майна, отриманого у спадок, не оподатковується. Головне — продавати не більше одного об'єкта за рік, бо тоді вже доведеться платити.

Де швидко знайти покупця на спадкову нерухомість

Ну що ж, тепер ви все знаєте і готові продавати успадковану нерухомість у Львові та області. Залишилось лише знайти надійного покупця, який гідно оцінить дідусеві хороми. І ось вам лайфхак!

Розміщуйте оголошення на найбільшому маркетплейсі нерухомості в нашому регіоні — МісТечко. Тут зустрічаються продавці і покупці житла з усіх куточків Львівщини. Детально опишіть свою оселю, додайте якісні фото і будьте готові до дзвінків від зацікавлених клієнтів.

А щоб не прогадати з ціною і юридичними нюансами, скористайтесь допомогою досвідчених ріелторів МісТечка. Команда професіоналів прорахує справедливу ринкову вартість, організує безпечну угоду і допоможе з усіма документами. З ними ви точно продасте успадковану квартиру швидко, законно і вигідно!

Ось і все, друзі. Тепер ви повністю готові продавати доставшуюся у спадок нерухомість і не наробити помилок. Звісно, процес не з легких, але результат вартий зусиль — адже попереду новий етап життя і нові можливості.

Тож не марнуйте свій шанс! А якщо будуть запитання — звертайтесь до команди МісТечка, ми завжди раді підказати і пояснити. Бажаю вам успішного продажу і мудрих покупців. Хай щастить!

Назад до новин Наступний запис