Привіт, любий власнику квартири! Хочеш розширити свої володіння і добудувати балкон у Львові? Круто, ми тебе розуміємо. Хто ж не мріє про додаткові квадратні метри, свіже повітря і красивий краєвид за вікном. Але є одне «але» — просто так взяти і прибудувати балкон не вийде. Треба все робити за законом, щоб потім не було проблем. Не хвилюйся, ми тобі зараз все розкладемо по поличках. Тримай шпаргалку, як узаконити добудову балкона і не вскочити в халепу. Поїхали!
Зміст:
Перш ніж бігти по дозволи та шукати будівельників, давай розберемося, що саме ти хочеш зробити зі своїм балконом. Бо від цього залежить, які папери тобі потрібні і куди з ними йти. Отже, є три варіанти:
До речі, якщо ти хочеш просто засклити або відремонтувати наявний балкон — ніяких дозволів не треба. Роби що хочеш, головне, щоб сусідам не заважало.
Окей, припустимо, ти надумав таки добудувати балкон. Але чи знаєш ти, що є певні норми, які дозволяють зробити це без зайвої бюрократії? Ось вони:
Тобто 30 см — це така собі магічна цифра, яка відділяє просто ремонт від серйозної перебудови. Але не думай, що можна хитрувати і добудовувати по 30 см щороку. Якщо зловлять — штрафи будуть космічні.
Тепер давай поговоримо про те, на якому поверсі ти живеш і чи можна там взагалі щось добудовувати. Бо є певні нюанси:
Загалом, чим вищий поверх — тим складніше і дорожче буде добудова. Бо доведеться використовувати спецтехніку, кран і все таке. Але якщо дуже хочеться — то можна і на 9-му поверсі балкон прилаштувати. Було б бажання і гроші.
Добре, з поверхом і розмірами ми розібралися. Тепер тобі потрібен проєкт твого майбутнього балкона. Без нього ніяких дозволів не дадуть. Ось що треба зробити:
До речі, хороший архітектор може сам зібрати всі погодження для проєкту. Але це буде коштувати дорожче. Зате заощадиш купу часу і нервів.
Лайфхак: якщо не хочеш чекати 2 місяці на проєкт, є варіант купити типовий готовий проєкт балкона. Але він підійде тільки якщо твій балкон стандартний і без особливостей.
Ну що ж, проєкт на руках, можна починати збирати документи для узаконення балкона. А їх треба ого-го скільки! Ось повний список:
Як бачиш, список не маленький. І це ще не все — можуть знадобитися додаткові папери залежно від ситуації. Наприклад, якщо ти добудовуєш на 1-му поверсі — потрібні документи на землю під балконом.
Коли всі папери зібрані — неси їх до свого районного адмінцентру або ЦНАПу. Там напишеш заяву і здаси документи. Десь за місяць-два отримаєш дозвіл на добудову. Або відмову, якщо щось не так з документами. Тоді доведеться їх доробляти і подавати знову.
Окей, з дозволами розібралися. Тепер сам процес будівництва. І тут у тебе є два варіанти:
Якщо вирішив будувати сам — дуже уважно вивчи проєкт і дотримуйся всіх норм. Бо потім приймальна комісія буде дивитися, чи все зроблено правильно. І якщо знайдуть порушення — змусять переробляти за свій рахунок.
До речі, приймати балкон будуть аж 3 комісії — from ЖЕКу, району і міста. Так що будь готовий до прискіпливих перевірок.
Ну і остання важлива тема — штрафи за самобуд. Тому що якщо надумаєш хитрувати і добудовувати балкон без дозволів — готуйся до проблем. Ось що тобі загрожує:
Тому наш тобі щира порада — не економ на дозволах і роби все за законом. Бо як то кажуть, скупий платить двічі. І взагалі, навіщо псувати собі нерви і репутацію, якщо можна просто зібрати папірці і спати спокійно.
Ось і все, що ти маєш знати про добудову балконів у Львові. Як бачиш, процес не з простих, але результат того вартий. Бо що може бути краще, ніж випити зранку кави на власному балкончику з видом на рідне місто. Або влаштовувати там затишні вечері для коханої людини. Або просто сидіти й насолоджуватися життям. Так що якщо є можливість — однозначно добудовуй! А якщо будуть питання — звертайся, ми завжди раді допомогти. І не забудь поділитися досвідом в коментарях — раптом комусь стане в нагоді. Все, тримай хвіст пістолетом і до зустрічі на балконах!