Вітаю, любий читачу! Якщо ти плануєш купити омріяну квартиру у Львові, то одним з важливих кроків буде підписання попереднього договору. Не знаєш, що це таке і з чим його їдять? Не переймайся, зараз ми в усьому розберемося!
Зміст:
Отже, попередній договір — це документ, який підтверджує серйозність намірів продавця і покупця укласти основний договір купівлі-продажу квартири у визначений термін. Це як заручини перед весіллям — ще не повноцінний шлюб, але вже обіцянка створити сім'ю.
Навіщо ж морочитись з цим папірцем, якщо можна одразу бігти в РАЦС, тобто до нотаріуса? А ось для чого:
Щоб підписати цей договір, обов'язково мають бути присутні всі власники квартири (якщо їх кілька) і всі покупці. А от якщо хтось із подружжя продає житло, то потрібна ще письмова згода другого.
До речі, на сайті Mistechko.com можна знайти масу корисної інформації про те, як правильно купувати квартиру. Там є поради юристів, досвід інших покупців, актуальні оголошення про продаж житла у Львові. Заходь, читай, обирай!
Не плутай ці два документи, бо між ними є суттєва різниця. Попередній договір не дає тобі прав власності на квартиру і не зобов'язує до купівлі-продажу. Він лише фіксує ваші наміри це зробити у майбутньому. А основний договір — це вже повноцінна угода, з якої випливають права та обов'язки сторін.
Простіше кажучи, попередній договір — це як перепустка на фінальну гру. А основний — це вже сама гра з усіма голами, пенальті та призами. Тому не розслабляйся після першого тайму, а грай до кінця!
Під час підписання попереднього договору часто фігурують такі поняття, як аванс і завдаток. І хоча їх люблять плутати, але це геть різні речі.
Авансовий платіж — це частина майбутньої оплати за квартиру, яку покупець може забрати в будь-який момент до укладення основного договору. Так само і продавець може його повернути, якщо передумає продавати. Тобто аванс нікого ні до чого не зобов'язує, а просто показує, що покупець готовий платити.
Завдаток або депозит — це окрема сума, яка вноситься на підтвердження серйозності намірів. Якщо хтось із вас передумає — доведеться платити штраф. Наприклад, якщо продавець знайде іншого покупця — поверне тобі завдаток у подвійному розмірі. А якщо ти знайдеш іншу квартиру — втратиш свій депозит. Тому добре думай, перш ніж розкидатися грошима!
Щоб твій попередній договір мав юридичну силу і не залишив лазівок для шахрайства, він повинен містити такі дані:
Важливо все уважно перевірити, звірити документи, плани, фото. І не погоджуйся занижувати ціну в договорі, щоб менше платити податків — це незаконно і дуже ризиковано! Краще сплати чесно і спи спокійно.
Зазвичай попередній договір припиняє свою дію, коли:
Просто так взяти і відмовитись від попереднього договору ти не можеш, бо це підриває весь його сенс. Але якщо є вагомі причини (раптова хвороба, втрата роботи, форс-мажор), то можна спробувати домовитись з продавцем і розійтись полюбовно, повернувши завдаток.
Якщо ж продавець відмовляється повертати гроші або взагалі зник з радарів — сміливо подавай до суду. З правильно складеним договором ти майже гарантовано виграєш справу і отримаєш свої кошти в подвійному розмірі. Головне — не мовчи і борись за своє!
Насамкінець давай розвіємо типові сумніви щодо попереднього договору:
Шукаєш квартиру своєї мрії у Львові? Заходь на Mistechko.com — найбільшу базу новобудов і вторинного житла в місті та області. Тисячі актуальних оголошень, детальні описи, реальні фото та відео, корисні поради — все для твого комфортного вибору. Знаходь, порівнюй, купуй — з нами це легко і безпечно!
Ось і все, що треба знати про попередній договір купівлі-продажу квартири. Сподіваюсь, тепер ти у всеозброєнні і готовий до рішучих дій. Якщо ця стаття була корисною — діліться нею з друзями, ставте лайки, підписуйтеся на наш блог. А якщо маєте власний досвід чи запитання — пишіть у коментарях. Ми завжди раді спілкуванню та новим знайомствам!