Список паперів для продажу квартири у Львові в 2024: повний чек-лист для власників

Привіт, власники нерухомості Львова та області! Вирішили продати своє житло і не знаєте, з чого почати? Правильно, з підготовки необхідних документів! Не варто недооцінювати цей етап, адже без повного пакету паперів угода може зірватися в останній момент. Але не переживайте, зараз ми разом розберемося, які ж документи потрібні для продажу квартири у Львові та області в 2024 році.

Без яких документів не обійтися при продажу квартири

Отже, почнемо з обов'язкової документації, яка знадобиться в будь-якому випадку, незалежно від нюансів вашої ситуації. Будьте готові до того, що доведеться побігати по установах та постояти в чергах. Але повірте, це того варте!

Особисті документи продавця

Насамперед вам знадобляться паспорт громадянина України та ідентифікаційний код платника податків. Ці документи є обов'язковими навіть для купівлі шкарпеток в інтернеті, не кажучи вже про продаж нерухомості. Приготуйте оригінали та копії, причому для кожного співвласника квартири.

До речі, якщо ви щасливий власник біометричного паспорта, то податковий номер можна не шукати — він вже там є. От би ще в паспорті був QR-код з усіма потрібними довідками для продажу житла — вот це я розумію, діджиталізація!

Якщо продавець — громадянин іншої країни, не забудьте про нотаріальний переклад його паспорта українською. Без цього як без рук.

Документи, що підтверджують право власності

Щоб продати квартиру у Львові чи області, потрібно довести, що вона таки ваша. Обов'язково надайте один з таких документів:

 • Договір купівлі-продажу
 • Свідоцтво про право власності
 • Свідоцтво про спадщину
 • Договір довічного утримання або дарування
 • Договір обміну
 • Рішення суду про визнання права власності

Головне, щоб документ був дійсним, актуальним та зареєстрованим в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Бо ви ж не хочете, щоб нотаріус відправив вас назад розгрібати архіви міськради?

Цікавий факт: якщо право власності на вашу квартиру у Львові зареєстроване до 2013 року, знадобиться довідка з БТІ. Але не біда — з 2014 всі дані перенесли в електронний реєстр, так що нотаріус легко їх знайде.

Технічний паспорт на житло

Так-так, ваша львівська квартира теж має свій паспорт — технічний. Там є всі її параметри: адреса, площа, поверх, планування та інші важливі характеристики. Зверніться в БТІ чи до сертифікованої організації, щоб отримати цей документ. Без нього ваша оселя — безпаспортна бродяжка, яку ніхто не купить.

Довідка про зареєстрованих осіб

Щоб не виселяти разом з квартирою купу «сюрпризів» у вигляді прописаних там людей, потрібно надати довідку про відсутність зареєстрованих осіб. Її можна взяти в ЦНАПі або у нотаріуса, якщо ви продаєте житло в славному місті Лева.

А щоб довести, що ви не тільки без прописаних мешканців, а й без боргів за комуналку, не завадить і довідка про відсутність заборгованості за житлово-комунальні послуги. Покупці таке люблять.

Витяг з державного реєстру прав

Витяг з Держреєстру прав на нерухоме майно — це як знімок вашої квартири у правовому вимірі. Там є дані про власників, дату і підставу набуття прав, а також про можливі обтяження чи арешти. Отримати цю «фотокартку» житла можна онлайн за кілька кліків та символічну оплату. Роздрукуйте та додайте до пакету документів — нехай покупець милується.

Звіт про оцінку вартості квартири

Щоб визначити ціну, за якою ви будете продавати своє львівське помешкання, та правильно сплатити податки, потрібно провести оцінку його ринкової вартості. З 2021 року це можна зробити двома шляхами:

 1. Замовитибезкоштовну автоматичну оцінку в єдиній базі Фонду держмайна. Для цього потрібно зареєструватися на сайті та заповнити онлайн-форму з даними про житло.
 2. Якщо електронна оцінка здалася вам несправедливою — зверніться до сертифікованого оцінювача за платною послугою. Він визначить справжню ринкову ціну квадратних метрів.

Без звіту про оцінку нотаріус не визначить суму податків і не посвідчить договір. Так що подбайте про цей папірець обов'язково.

Порада: переглядайте оголошення з продажу квартир у Львові та області на дошці Mistechko.com. Це допоможе визначити середню ціну подібних об'єктів і зорієнтуватися щодо вартості вашого житла. А ще ви зможете безкоштовно розмістити там своє оголошення з повним пакетом документів.

Додаткові документи для продажу квартири в окремих випадках

Тепер розглянемо ситуації, коли доведеться збирати ще більше паперів для укладання угоди. Не лякайтеся, це не так страшно, як здається. Кожен випадок індивідуальний, тому просто знайдіть свій варіант і дійте за інструкцією.

Якщо є кілька співвласників

Коли в квартирі у Львові є кілька господарів, продати її можна лише за згодою всіх. Кожен співвласник повинен бути присутнім на укладанні угоди з оригіналами та копіями своїх документів: паспорта та ідентифікаційного коду.

Якщо хтось із співвласників бажає продати свою частку окремо, він повинен спершу письмово повідомити про це інших власників. Вони мають переважне право викупити цю частку. Якщо вони відмовляються — потрібно оформити нотаріальну відмову.

В такій ситуації знадобиться ще й рішення суду, яке визначає частки кожного співвласника у праві на квартиру. Тож без візиту в суд, швидше за все, не обійтися.

Якщо власник — неповнолітня особа

Продаж нерухомості, яка належить дитині — це завжди додаткові клопоти. Потрібно буде оформити письмовий дозвіл органу опіки на відчуження майна неповнолітнього. Без нього угода буде недійсною.

Щоб отримати дозвіл, батьки мають подати цілу купу документів:

 • заяву про згоду на продаж від обох батьків;
 • свідоцтво про народження дитини;
 • паспорти та ідентифікаційні коди батьків і дитини (якщо є);
 • документи на квартиру (право власності, витяг з реєстру, технічний паспорт);
 • довідку про склад сім'ї та місце проживання дитини;
 • свідоцтва про шлюб, розлучення або смерть одного з батьків (за потреби).

Якщо дитина не є власником, а просто прописана в квартирі, її потрібно буде виписати до моменту продажу. Причому робити це можна лише разом із одним із батьків з письмової згоди другого. Виписка і прописка на нове місце — одночасно.

Якщо власник недієздатний

У разі недієздатності одного зі співвласників квартири у Львові, потрібно буде надати:

 1. Рішення суду про визнання особи недієздатною
 2. Рішення про призначення опікуна
 3. Дозвіл органів опіки на продаж майна підопічного

Сам недієздатний власник участі в угоді не бере — від його імені все робить опікун. Тож підписи та присутності цієї особи не знадобиться.

Якщо квартира куплена в шлюбі

За замовчуванням, все майно подружжя є спільним, тому для продажу квартири потрібна згода чоловіка/дружини. Причому письмова і нотаріально завірена. Якщо другий з подружжя присутній на угоді — він може дати усну згоду і розписатися у договорі.

Після розлучення потрібно надати нотаріусу свідоцтво про шлюб/розлучення та рішення суду про поділ майна (якщо є).

Якщо квартиру придбали до шлюбу, отримали в дар чи успадкували в шлюбі — вона вважається особистою власністю і згода другого з подружжя не потрібна.

Якщо квартира в іпотеці

Так, продати заставне житло у Львові реально! Головне — домовитися з банком-кредитором і переоформити іпотеку на покупця. Той, в свою чергу, має погасити ваш кредит перед банком. Лише після цього можна буде підписувати договір купівлі-продажу.

До основного пакету документів потрібно буде додати:

 • Кредитний договір
 • Договір іпотеки
 • Згоду банку на продаж квартири та переведення боргу

Процедура не з легких, але цілком реальна. Головне — знайти покупця, який погодиться на такі умови. Пропонуйте хорошу знижку — і все вийде!

Якщо квартира приватизована

Приватизоване житло фактично належить всім членам сім'ї, що брали участь у приватизації. Навіть тим, хто давно виписався і живе в іншому місці. Тому для продажу потрібна письмова згода кожного або відмова від участі в угоді.

Якщо хтось із співвласників проти продажу, доведеться в суді визначати частки кожного і продавати лише свою. Інші мають переважне право викупу цієї частки протягом місяця. Якщо не викуплять — можна сміливо шукати інших покупців на неподільну частину неподільного майна.

Якщо співвласник відсутній на угоді

Не всі співвласники квартири можуть особисто прибути на підписання договору. Хтось у відрядженні, хтось за кордоном, а хтось просто не в змозі вистояти довжелезні черги. В такому разі на відсутню особу оформляється нотаріальна довіреність.

У довіреності має бути чітко прописано, які повноваження передаються довіреній особі: право підпису, представництва інтересів, отримання грошей тощо. Зі зразком такого документа найкраще звернутися до нотаріуса.

Коли продати квартиру неможливо

На жаль, є ситуації, коли навіть при всіх наявних документах продаж житла у Львові не відбудеться. Наприклад:

 • Квартира під арештом або забороною відчуження
 • Житло не приватизоване або належить до соціального чи службового фонду
 • Відсутня згода когось із співвласників і немає його довіреності
 • Власник помер, а спадкоємці ще не вступили в права
 • Втрачено правовстановлюючі документи і немає записів у держреєстрі

Тому перш ніж починати збір документів, перевірте, чи не потрапляєте ви в одну з цих ситуацій. Інакше доведеться шукати інші шляхи та можливості.

Розміщуйте оголошення на Mistechko.com і продавайте швидко та безпечно!

Ну що ж, тепер ви знаєте, які папери потрібні, щоб успішно продати квартиру у Львові чи області в 2024 році. Лишилося лише знайти надійного покупця, який гідно оцінить ваше житло. І в цьому вам допоможе дошка безкоштовних оголошень з нерухомості — Mistechko.com!

Розміщуйте оголошення про продаж квартир, будинків, ділянок та комерційних приміщень у Львівській області абсолютно безкоштовно. Додавайте якісні фото, детальний опис і повний перелік документів. Спілкуйтеся з потенційними покупцями в чаті та домовляйтеся про зручний час показу житла.

Mistechko.com — це понад 15000 актуальних оголошень з продажу нерухомості в Західній Україні та тисячі успішних угод. Довірте пошук покупця професіоналам і продавайте свою львівську нерухомість легко, швидко та безпечно. Ласкаво просимо на Mistechko — тут здійснюються мрії про власне житло!

Назад до новин Наступний запис